Przegląd kolęd obcojęzycznych

christmass

4 grudnia 2014 roku w Sali Wiejskiej w Robakowie odbyła się III edycja przeglądu. W ciągu czterech godzin konkursu zaprezentowało się trzydziestu trzech uczestników z sześciu gimnazjów z powiatu poznańskiego. Na zaproszenie odpowiedzieli gimnazjaliści z Kórnika z panią Anną Żurawską, z Daszewic z opiekunem panią Beatą Sokołowską, z Lubonia z panią Karoliną Wilczyńską ? Kąkol. Po raz pierwszy w Przeglądzie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum ze Swarzędza z panią Pauliną Grzmil, z Komornik z panią Moniką Kubalską i Mateuszem Górą. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie naszego Gimnazjum, których przygotowywały nauczycielki Joanna Majchrzak oraz organizatorka przeglądu Elżbieta Drótkowska Klessa. Gościem przeglądu była pani Dorota Wysz, przedstawiciel wydawnictwa Macmillan. Wicedyrektor szkoły pani dr Agnieszka Byczyńska dokonała uroczystego otwarcia III Przeglądu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

Uczestnicy konkursu mieli możliwość zaprezentowania umiejętności wokalnych w dwóch kategoriach: solista i zespół muzyczny, śpiewając a'ccappela, używając profesjonalnego podkładu lub grając na własnych instrumentach muzycznych.

Imprezę poprowadziła Wiktoria Nowak, która nie tylko zapowiadała kolejnych wykonawców ale także przedstawiła genezę kolędy i pastorałki oraz zwróciła uwagę słuchaczy na powiązanie miedzy kolędami a popularnymi tańcami.

W kategorii soliści zwyciężyła Alicja Wantowska z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi ze Swarzędza w piosence ?Christmas time is in the air again?. Drugie miejsce zajęła uczennica Gimnazjum im. Edwarda hr Raczyńskiego z Komornik Julia Peksa w popularnym utworze zespołu Wham ?Last Christmas?. Ogromnie ucieszyliśmy się z trzeciego miejsca, które zajął uczeń naszego Gimnazjum Kacper Zieleniak, który doskonale zaśpiewał magiczny utwór z filmu Ekspres Polarny - ?When Christmas comes to town?. Ponadto, jury przyznało dwa wyróżnia uczennicom z Gimnazjum w Luboniu - Agacie Wiss, która wystąpiła w utworze ?Mistletoe? oraz Oliwii Pachockiej śpiewającej przebój ?Last Christmas?.

W kategorii zespół muzyczny wygrał pięcioosobowy grający na instrumentach zespół Last Minute z Gimnazjum z Komornik w utworze ?Do they know it?s Christmas??. Drugie miejsce na podium zajął energiczny zespół rockowy z Lubonia ?No name? w utworze ?Rock Jingle bells?. Trzecie miejsce na podium należało do dziewczyn z Gimnazjum im. Orła Białego z Daszewic w składzie Katarzyna Białousz, Adela Witkowska, Marta Grodurkiewicz i Agata Antos. Zespół wykonał utwór ?Merry Christmas Everyone?. Wyróżnienie zostało przyznane ładnie śpiewającym dziewczynom z Gimnazjum im. Władysława hr Zamoyskiego z Kórnika ? Ewelinie Tobole oraz Joannie Brylewskiej, z wykonanie utwór ?Santa Baby?.

Uczniowie zaprezentowali w tegorocznej edycjiróżnorodne kolędy, m.in. a'capella ?Silent Night?, niemiecką pieśni bożonarodzeniową ?O Tannenbaum? oraz popularne piosenki anglojęzyczne, jak ?Last Christamas? czy ?Let it snow?.

Ogromnie cieszyliśmy się z wysokiego poziomu prezentowanych utworów, zauważyliśmy wielkie zaangażowanie nauczycieli prowadzących, dlatego też pani wicedyrektor wręczyła przybyłym gościom podziękowania za przygotowanie młodzieży do festiwalu. Laureaci III Przeglądu kolęd zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zdjęcia z przeglądu można obejrzeć w GALERII.

Impreza została zorganizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Kórnik oraz Rady Rodziców Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie, a także  Pani Bożeny Czerniak - Dyrektora Gimnazjum w Robakowie.

Elżbieta Drótkowska Klessa


 

 

18 grudnia 2013 roku po raz drugi odbył się Przegląd kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych obcojęzycznych organizowany przez Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie. Konkurs miał na celu propagowanie wśród młodzieży chęci rozwijania umiejętności językowych, poznanie najpiękniejszych utworów świątecznych oraz integrację. Wszystkie utwory zostały zaprezentowane bądź w języku angielskim lub niemieckim. Z zaproszenia do konkursu skorzystali gimnazjaliści z Kórnika z panią Anną Żurawską, z Daszewic z opiekunem panią Beatą Sokołowską, z Lubonia z panią Karoliną Wilczyńską ? Kąkol oraz gimnazjaliści z Robakowa wraz z panią Elżbietą Drótkowską -Klessa.

Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonała Dyrektor Gimnazjum w Robakowie pani Bożena Czerniak. Dwudziestu ośmiu uczestników zaprezentowało się w dwóch kategoriach: solista i zespół muzyczny, mogli zaśpiewać a ccappela, użyć podkładu profesjonalnego lub zagrać na własnych instrumentach.

W kategorii soliści zwyciężyła Patrycja Pudysiak z Gimnazjum im. Wł.hr. Zamoyskiego w Kórniku wykonując przepięknie utwór Mariah Carey ?All I want for Christmas is You?, drugie miejsce zajęła przedstawicielka Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie ? Emilia Matuszczak wykonując a ccappela utwór ?Shake up Christmas?, a na trzecim miejscu uplasowała się uczennica z Gimnazjum w Kórniku ? Kinga Jędrzejczak w piosence ?So, this is Christmas?.

W kategorii zespół muzyczny wygrał dziewięcioosobowy profesjonalny zespół wokalno ? muzyczny ?No name? z Gimnazjum nr 1 z Lubonia, wykonując utwór ?Snow is falling?. Na drugim miejscu znalazły się dziewczęta ? Zuzanna Jankowska, Patrycja Nowak i Wiktoria Pałka z Gimnazjum im. Orła Białego z Daszewic, które w przebojowy sposób zaśpiewały ?Merry Christmas Everyone?, trzecie miejsce na podjum należał do zespółu z Kórnika w składzie Ewelina Toboła i Joanna Brylewska w piosence ?Do you hear what I hear??

W tegorocznej edycji Przeglądu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych obcojęzycznych, uczniowie zaprezentowali różnorodne utwory w niejednokrotnie ciekawych, zaskakujących i profesjonalnych aranżacjach. Jury, po burzliwych obradach przyznało miejsca a zwycięscy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyła pani Dyrektor Bożenę Czerniak.

Serdecznie dziękuję Dyrekcji oraz Radzie Rodziców z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie za ufundowanie nagród oraz poczęstunku dla uczestników PrzegląduMam nadzieję, że Przegląd kolęd już na stałe zagości w kalendarzu imprez naszego Gimnazjum.

DSC05079


 

13 grudnia 2012 roku w Kórnickim Ośrodku Kultury w Kórniku po raz pierwszy odbył się Przegląd kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych obcojęzycznych organizowany przez Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie. Przegląd miał na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży chęci rozwijania umiejętności językowych, poznanie najpiękniejszych utworów świątecznych oraz integrację. Wszystkie utwory musiały zostać zaprezentowane w języku angielskim lub niemieckim. Z zaproszenia do konkursu skorzystały dzieci ze szkół podstawowych z Daszewic z panią Beatą Sokołowską, z Kórnika ? Bnina z panem Krzysztofem Widerą oraz przedstawiciele Szczodrzykowa z panią Aliną Wesołek. Młodzież gimnazjalna z Kórnika przybyła z panią Anną Żurawską, z Daszewic z wcześniej wspomnianą panią Beatą Sokołowską, uczennice z Puszczykowa oraz Mosiny były przygotowywane przez panią Justynę Książek a Gimnazjum z Robakowa reprezentowała młodzież wraz z nauczycielkami oraz organizatorami całego przedsięwzięcia: Elżbietą Drótkowską Klessa oraz Anną Karwasz.

 

Po uroczystym otwarciu Przeglądu rozpoczęły się zmagania konkursowe. Atmosfera była wspaniała, uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą, ale przede wszystkim mieli możliwość poznania się, pochwalenia znajomością języków obcych oraz pokazania swych talentów scenicznych.

Uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach solista i zespół muzyczny. Największym powodzeniem cieszył się utwór zespołu Wham ?Last Christmas? oraz ?Cicha noc? wykonana zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Uczestnicy Przeglądu byli przygotowani bardzo dobrze i niełatwo było wyłonić zwycięzców. W kategorii soliści Szkoły Podstawowej zwyciężyła Patrycja Golan (Szczodrzykowo), drugie miejsce zajęła Julia Piętka (Szczodrzykowo) a trzecie miejsce na podium zajęła Magdalena Byczyńska (Kórnik-Bnin). W kategorii zespół muzyczny Szkoły Podstawowe wygrał zespół z Daszewic w składzie A. Witkowska, M. Godurkiewicz, W. Zieliński, drugie miejsce zajęły dziewczynki ze Szczodrzykowa P. Ochowiak i O.Tórz oraz trzecie miejsce również Szkoła Podstawowa ze Szczodrzykowa w składzie O.Bączkowska, Z.Rogalińska, J.Macuda.

Aranżacje utworów wykonanych przez młodzież gimnazjalną często były bardzo profesjonalne. Pierwsze miejsce w kategorii solista uzyskała Sandra Madajczak (Gimnazjum nr 1 Mosina), drugie miejsce na podium zostało przyznane Martynie Retinger (Gimnazjum nr 1 Puszczykowo) a na trzecie miejsce wyśpiewała Joanna Bryś (Gimnazjum Kórnik). Młodzież gimnazjalna również występowała w kategorii zespoły wokalne i pierwsze miejsce na podium zajął zespół z Gimnazjum w Daszewicach w składzie Witkowska, Jankowska, Pałka i Nowak a drugie miejsce wyśpiewały dziewczyny z Gimnazjum w Robakowie w składzie Tórz, Walaszczyk, Kieliszek, Kamińska i Mądrecka.

Po burzliwych obradach jury przyznało miejsca a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy z rąk pani wicedyrektor Agnieszki Byczyńskiej.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział i przygotowanie wykonawców do Przeglądu.

Elżbieta Drótkowska Klessa

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Robakowie - Przegląd Kolęd Obcojęzycznych. All Rights Reserved.
Joomla 1.7 templates
com-http