Telekonferencja naukowa (październik 2014)

stasiekW sobotę 25 października w naszej szkole spotkali się uczniowie zaangażowani w projekt Pan Stanisław, czyli "szkoła w kosmosie - czego nie zobaczysz w NASA". Spotkanie miało charakter otwarty, dlatego bardzo nam było miło gościć u siebie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kórnika, ich Rodziców oraz inne osoby zainteresowane nauką. O godzinie 11.00 rozpoczęła się telekonferencja przygotowana przez pana Krzysztofa Zawieruchę z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz panią Agatę Kołodziejczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Czytaj więcej: Telekonferencja naukowa (październik 2014)

Nie byłeś jeszcze na Marsie? (październik 2014)

Jesteś ciekawy nie tylko świata, ale i wszechświata? Nie byłeś jeszcze na Marsie? Możesz tam polecieć!

Czytaj więcej: Nie byłeś jeszcze na Marsie? (październik 2014)

Pan Stanisław - do zobaczenia! (październik 2014)

W niedzielę 5 października, jeszcze przed odjazdem, koledzy z Lęborka odwiedzili KCRiS OAZA. Po zabawie na pływalni powiedzieliśmy sobie "do zobaczenia!"

IMG 1772 IMG 1773 IMG 1774

IMG 1775 IMG 1776 IMG 1777

Kosmoozyka Pan Stanisław (październik 2014)

Posłuchaj Kosmoozyki i zobacz co widział Stasiek unosząc się do stratosfery! >>kliknij<<


Pan Stanisław - i co dalej...? (październik 2014)

Balon, który wysłali gimnazjaliści do stratosfery, wylądował po 1,5 godziny na polu w okolicach Kościana. Jak podróż w ekstremalnych warunkach przeżyły organizmy zbadają teraz naukowcy. Posłuchaj audycji radiowej na ten temat.


Pan Stanisław w Kórniku (październik 2014)

W sobotę 4 października w Obserwatorium Astrogeodynamicznym CBK w Borówcu było tłoczno i gwarno ? oprócz uczniów na miejscu obecni byli członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego, fundacji Copernicus Project, Stowarzyszenia Astronomia Nova oraz naukowcy z  kilku różnych polskich placówek i uczelni. Były widowiskowe pomiary odległości do satelitów za pomocą laserów, będących na wyposażeniu CBK w Borówcu. Nad ziemię uniosły się drony WB Electronics, rakiety, które uczniowie własnoręcznie złożyli, a do stratosfery na wysokość 30 km poleciał balon z żywymi organizmami. Jak przeżyły one podróż w ekstremalnych warunkach dowiemy się już niedługo.Zapraszamy do obejrzenia FILMU oraz zdjęć w naszej GALERII.

pan stanislaw

zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/projektpanstanislaw

Wspólne przygotowania do misji stratosferycznych (październik 2014)

3 października o godzinie 15.00 uczniowie z Gimnazjum w Robakowie przywitali kolegów z Gimnazjum w Lęborku i razem z nimi przystąpili do przygotowań do misji stratosferycznych projektu Pan Stanisław.

Czytaj więcej: Wspólne przygotowania do misji stratosferycznych (październik 2014)

Pierwsze spotkanie grupy Pan Stanisław (wrzesień 2014)

W czwartek 25 września członkowie grupy projektowej z Gimnazjum w Robakowie odbyli telekonferencję z kolegami z Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Uczniowie mieli okazję poznać się (i zobaczyć!) jeszcze przed spotkaniem - za tydzień - w Robakowie.

Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie grupy Pan Stanisław (wrzesień 2014)

Wystawa szkolna Pan Stanisław (wrzesień 2014)

Grupa projektowa Pan Stanisław zaprasza na wystawę w holu szkoły - można poszerzyć swoją wiedzę o  obiektach, które są "głównymi bohaterami" projektu - o satelitach, jak również poczytać ciekawostki i obejrzeć piękne zdjęcia kosmosu.

mat 1 mat 2 mat 3

mat 4              mat 5

Wizyta w Obserwatorium Astrogeodynamicznym - Pan Stanisław (wrzesień 2014)

We wtorek 23 września grupa uczniów - przyrodników odwiedziła Obserwatorium Astrogeodynamiczne w BorówcuPołożone w sąsiedztwie naszej szkoły obserwatorium jest częścią Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Składa się z laboratorium czasu i częstotliwości, laboratorium Global Navigation Satellite Systems (GNSS) oraz stacji laserowej. Uczniowie spotkali się z panem dr Pawłem Lejbą, który opowiedział o szczegółach projektu Pan Stanisław...

Czytaj więcej: Wizyta w Obserwatorium Astrogeodynamicznym - Pan Stanisław (wrzesień 2014)

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Robakowie - Pan Stanisław. All Rights Reserved.
Joomla 1.7 templates
com-http