O projekcie "Make a step"

aiesec logo

 

W drugim tygodniu września w murach Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie mieliśmy okazję gościć dwie wolontariuszki w ramach projektu Make a Step.

Jest to program międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, działającej w 107 krajach na całym świecie, skierowany do młodzieży szkolnej. Głównym jego celem jest szerzenie tolerancji względem innych narodowości, promowanie nauki języków obcych oraz zdobywanie wiedzy na temat obcych kultur. My poznaliśmy Darye Kovtun, pochodzącą z Kijowa na Ukrainie, oraz Dewi Intan, która przyjechała z bardzo egzotycznej wyspy Jawa na Indonezji. Wolontariuszki przez tydzień codziennie prowadziły warsztaty i zajęcia, podczas których zachęcały młodzież do różnorodnych aktywności.  Uczniowie mieli okazję nauczyć się podstawowych zwrotów oraz piosenek w języku ukraińskim oraz indonezyjskim. Wolontariuszki przygotowały wyczerpujące prezentacje multimedialne o kulturze, zwyczajach i tradycjach panujących w ich krajach. Była też możliwość przymierzenia tradycyjnego męskiego stroju indonezyjskiego. Za udział w konkursach wolontariuszki obdarowywały uczestników drobnymi upominkami.

Efektem naszej wspólnej nauki i zabawy było poszerzenie horyzontów, zrozumienie międzykulturowości, ogólnej wiedzy o świecie, a szczególnie o Ukrainie i Indonezji oraz przełamanie barier językowych, ponieważ wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim. Na zajęciach można było odczuć, że uczniowie przyjęli wolontariuszki bardzo miło i serdecznie.

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Robakowie - Make a step. All Rights Reserved.
Joomla 1.7 templates
com-http