Projekt e-nauczyciel

efs

Nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Wydziałem Filologii Angielskiej UAM w Poznaniu i wzięła udział w projekcie ?e-nauczyciel przyrody? opartym na programie wspomagania nauczania ETOS.

Już od roku szkolnego 2011/2012 uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich mogą korzystać z lekcji fizyki, chemii i biologii w ramach zajęć pozalekcyjnych w nowej formie. Projekt zakłada pracę z nauczycielem opartą na zadawaniu pytań (technika QTA- questioning the author , stworzona w USA) i korzystaniu z plansz i animacji umieszczonych na platformie internetowej. Po takiej pogadance z nauczycielem prowadzącym (w naszej szkole zajęcia prowadzą: Aleksandra Michlik-Ptak, Aneta Starosta, Elżbieta Gierlińska) gimnazjaliści pracują samodzielnie z nauczycielem wirtualnym. Każdy siedzi przy swoim komputerze ze słuchawkami na uszach i uczy się zdalnie. Lekcja kończy się podsumowaniem w postaci interaktywnych ćwiczeń oraz testu ze słownictwa w języku angielskim używanego podczas zajęć.

e-nauczyciel przyrody

Jakie są te lekcje?

• ?ciekawe, inne?
  • ?czas szybko płynie?
  • ?poruszają zagadnienia ,które po lekcji są zrozumiałe?

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Elżbieta Gierlińska

e-nauczyciel podziekowanie 2012

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Robakowie - e-nauczyciel przyrody. All Rights Reserved.