Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (październik 2019)

Październik tradycyjnie już  od lat jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Nasza szkolna biblioteka również świętuje i zaprasza do udziału w różnych przedsięwzięciach.

Proponujemy udział i śledzenie kolejnej edycji cieszącego się niezmienną popularnością konkursu Przyłapani na czytaniu. Można będzie na szkolnym FB polubić trzy najciekawsze Państwa zdaniem prace. Liczymy na wybory kierowane nie tylko "braterstwem krwi i przyjaźni". Następny pomysł to stworzenie listy, a właściwie dwóch list najcudowniejszych książek dzieciństwa. W bibliotece szkolnej i ponownie na szkolnym FB będzie można uzupełniać listy wpisując po trzy tytuły. Stworzymy listę lektur dla dzieci: rodziców i uczniów. W bibliotece przez cały miesiąc przygotowane będą stanowiska do odsłuchów audiobooków dostępnych w jej zbiorach. Raz w tygodniu będzie można również uczestniczyć w quizie. Na podstawie charakterystyki bohatera literackiego trzeba będzie odgadnąć tytuł i autora książki. Planowany jest również konkurs pięknego czytania oraz konkurs: List do bohatera literackiego. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Szczegóły zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły, na szkolnym FB i na tablicach w bibliotece szkolnej.

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Robakowie - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (październik 2019). All Rights Reserved.